خرید
سلام!
پشتیبانی یو ال سی جی پی اس

021-76703054-56,021-77725557 شبانه روزی: 09123030230

شماره های واحد فروش و پشتیبانی:

نحوه انتخاب ردیاب موتور سیکلت

ردیاب موتور سیکلت در واقع همان ردیاب خودرو است که دارای ابعاد کوچکتری نسبت به ردیاب خودرویی می باشد. برای اینکه بتوانید یک انتخاب مناسب در خصوص ردیاب موتور سیکلتان داشته باشید پیشنهاد میکنیم حتما این مطلب را بخوانید. در این مطلب سعی می کنیم که مهمترین مسائلی که با آن مواجه می شوید را مورد بحث و بررسی قرار بدهیم و امیداوریم در انتخاب درست ردیاب موتور سیکلت به شما کمکی هر چند بسیار ناچیز کرده باشیم.

 

خصوصیاتی که یک ردیاب موتور باید داشته باشد؟

انتخاب ردیاب موتور سیکلت البته کار سختی است چرا که در انبوه مدلهای و برندهایی که در سطح بازار ایران وجود دارد انتخاب آنچه که مناسب موتور سیکلت شما باشد نسبتا دشوار است. البته در این بین نکاتی وجود دارد که با توجه با آنها می توانید در انتخاب آن موفق باشید.

نکاتی که در خصوص انتخاب ردیاب موتور سیکلت نیاز دارید را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد البته به این موارد محدود نمی شوند:

اولین چیزی که در این انتخاب باید مد نظر داشته باشید این است که ردیاب موتور سیکلت شما باید دارای ابعاد کوچکی باشد. کوچک بودن ابعاد ردیاب موتور برای این است که موتور سیکلت نسبت به خودرو دارای ابعاد بسیار کوچکتری می باشد و جاسازی آن در موتور سیکلت بسیار دشوار می باشد. بنابراین اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است ابعاد کوچکی داشته باشد.

دومین نکته ای که در انتخاب ردیاب موتور سیکلت بایستی مد نظر داشته باشید این است که ردیاب باید قطع کن داشته باشد و هنگام دزدیده شدن موتور سیکلت باید این توانایی را داشته باشد که موتور خود را خاموش کنید.

 

ابعاد ردیاب موتور سیکلت چقدر باید باشد؟

ابعاد ردیاب موتور سیکلت شاید مهمترین موردی باشد که در انتخاب موتور سیکلت باید رعایت شود. چرا که ردیاب بزرگ باعث می شود که شناسایی آن توسط سارقین بسیار بالاتر برود و آنجایی که هزینه کرد شما باید نتیجه بدهد بخاطر اینکه توسط سارقین شناسایی شده است، نتواند جوابگوی شما باشد. اما هرچه دستگاه کوچکتر شود بخاطر بکار بردن تکنولوژیهایی بالاتری که در ساخت آن استفاده شده است گرانتر شود ولی این کاهش ابعاد مشکلات دیگری نیز دارد مانند اینکه باطری این ردیاب ها بسیار کوچک شده و مدت زمان ردیابی بدون برق را بسیار پایین بیاورد. پس همواره باید بین ابعاد و قیمت و باطری داخلی همواره یک تناسب وجود داشته باشد.

 

قطع کن در ردیاب موتور سیکلت چه زمانی باید نصب بشود؟

قطع کن در ردیاب موتور سیکلت برای مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن است موتور سیکلت شما دزدیده شود. این آپشن زمانی که موتور سیکلت دزدیده شده است و شما می خواهید کاری کنید که راکب آن دیگر نتواند از آن استفاده کند مورد استفاده قرار می گیرد. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ممکن است شما بخواهید قطع کن آنرا وقتی که موتور در حالت ایستا است نیز قطع بکنید. برای مثال شما موتور خود را در پارکینگ منزل خودتان پارک می کنید. شاید به این فکر بیافتید که بطور عادی آنرا خاموش بکنید تا کسی آنرا روشن نکند. البته شاید در ظاهر این موضوع درست بنظر برسد اما وقتی دزد سر موتور شما رسیده و در حال سرقت آن است سعی دارد آنرا روشن بکند که در صورت پیدا کردن قطع کن و ردیاب قطعا آنرا از مدار خارج کرده و دیگر شما قادر به استفاده از ردیاب نیستید. بنابراین سعی کنید در صورتیکه به قطع کن نیاز ندارید آنرا فعال نکنید.

 

 

نویسنده :

تاریخ انتشار : 1398/9/24

آخرین تغییرات :12/15/2019 12:00:00 AM